Na kynologickém cvičišti ve Velkém Meziříčí začaly podzimní kurzy poslušnosti !

Zájemci se štěňátky i dospělými psy se v neděli 24.září v 9 hodin sešli na informační hodině k podzimnímu turnusu poslušnosti. Dozvěděli se řád cvičiště, seznámili pejsky mezi sebou, poslechli si něco málo o naší metodice a o tom, co se na kurzu bude probírat a cvičit.

Dostavilo se 21 nových štěňátek, plemena malá i velká - kokršpaněli, sharpeie, borderky, zlatí retrievři, ale i útulkové směsky. V kurzu se pejsci naučí správné chování k jiným psům (socializace), odnaučí se nežádoucí chování (skákání na lidi, okusování rukou), pořádné přivolání, sednutí lehnutí, odložení, netahání na vodítku a další nezbytnosti do každodenního života. Dbáme na teoretickou stránku věci, aby se majitelé dobře orientovali v tom, co dělají, co cvičí a hlavně proč ve výcviku postupují tak, jak si nastavili a jestli je jejich výcvik logický a dává pejskovi smysl.
Po základním kurzu probíhají ještě dvě tréninkové skupiny. Jedna je zaměřena na problémové chování psů - vyštěkávání po jiných psech, nežádoucí chování při procházení kolem jiného psa, nervozita při tréninku, bázlivost či jiné problémy. Postupujeme metodami pozitivní motivace, dbáme na správně nastavená kritéria při výcviku a cílíme na vysokou úspěšnost psa a jeho psovoda v požadovaném úkolu. Druhá skupina je zaměřena na přípravu ke zkouškám ze sportovní kynologie. Prohlubujeme znalosti ze základního kurzu, vytváříme těžší situace, učíme pejsky pracovat naprosto soustředěně ve všech možných prostředích a ruších. Požadujeme precizní výkony, zároveň se ale stále soustředíme na komfort a wellfare zvířete, v žádném případě na psy netlačíme a nedostáváme je do absolutně nežádoucího distresu.

Na cvičišti rádi uvidíme nováčky i týmy s nějakým problémem, vytvoříme společně individuální plán pro každého. Nový kurz začíná v lednu. Pro zájemce je možnost připojit se jednorázově do skupiny v 10 hodin, nebo kdykoliv na tréninky agility (přes rezervační systém na našich stránkách).


Přijďte se podívat!

 

ozio_gallery_nano
Ozio Gallery made with ❤ by turismo.eu/fuerteventura