Poslušnost

Základní kurz poslušnosti se zabývá výchovou a výcvikem štěňat, ale i odrostlejších psů. Naučíme Vás, jak psa něco naučit! 

Základní dovednosti:
• přivolání
• polohy (sedni, lehni, vstaň)
• chůzi na vodítku
• odložení na místě
a další

Také se budeme bavit o tom, jak správně a systematicky socializovat štěně, jak ho motivovat k práci, povíme si o etologii (psích signálech)

V kurzech se věnujeme řešení problémového chování a odnaučování klasických zlozvyků:
• kousání do rukou
• čůrání doma
• skákání po lidech a další


Dbáme na individuální přístup k jednotlivým týmům a na profesionalitu našich trenérů.

border collie

Kdy pořádáme kurzy poslušnosti?

Kurz poslušnosti vyhlašujeme 4x do roka a každý kurz má 10 lekcí (1 lekce týdně). O vyhlášení kurzu se dozvíte prostřednictvím Aktualit zde na našich stránkách. 

Máte zájem o první hodinu poslušnosti ZDARMA?

Stačí se zaregistrovat na našich stránkách a v menu "Rezervace" (položka je viditelná až po přihlášení) si zarezervujte hodinu v sekci Poslušnost. Pokud zde žádnou nenajdete, znamená to, že ještě není vyhlášen kurz na dané čtvrtletí. V takové případě stačí sledovat naše Novinky nebo nás můžete kdykoliv kontaktovat pro další info ;-)

Na informační seznamovací hodinu si vezměte:
 
• psa (už na první informační hodinu)
• obojek, postroj, vodítko (ne navíjecí flexi)
• podložku pod psa (starý ručník)
• pamlsky několika hodnot (vařené maso, piškoty,...)
• hračky

Na cvičiště vstupuje každý pes na vodítku!

border collie

Poslušnost pro pokročilé

V navazujícím kurzu poslušnosti se věnujeme rozvíjení dovedností nabytých v základním kurzu. Velký důraz klademe na řešení individuálních problémů a dle nich přizpůsobujeme téma hodiny. Intenzivně se věnujeme přípravě na zkoušky ze sportovní kynologie, učení různých posilovacích triků, targetování a klidnému a soustředěnému chování ve skupině psů

V rámci poslušnosti u nás na cvičišti můžete navštěvovat i tréninky obran a stopování.

Jak si zarezervovat kurz pokročilé poslušnosti?

Vše o rezervacích na kurzy Poslušnosti pro pokročilé se dozvíte ve své první informační hodině zdarma ;-)

Agility

Agility je zábavný sport pro psa a psovoda. Pes překonává překážky v určitém pořadí dle pokynů psovoda v co nejrychlejším čase. U nás na cvičišti se postupně naučíme krok po kroku správnému handlingu (vedení po parkuru) psovoda, psa naučíme jak správně a bezpečně překonávat jednotlivé agility překážky. Budeme se věnovat nácviku jednotlivých směrových povelů, zónových překážek, slalomu a krátkých sekvencí. Pro pokročilé týmy, které už umí všechny překážky, nabízíme společné celodenní tréninky.

Your image

Jak na rezervaci agility tréninku?

Agility tréninky probíhají vždy v malých skupinách o maximálně 3 osobách. Trénink trvá 60 minut a řídí se individuální pokročilostí týmu. Na první agility trénink je nutné se domluvit individuálně. Následně probíhá rezervace tréninků pomocí rezervačního systému zde na stránkách.

Border collie 4

Semináře a výcvik obrany

Další možností výcviku jsou specializované semináře, například dogfrisbee - létající talíře pro psy, dogfitness - seminář věnující se pohybovému aparátu psa, Dornova metoda - řešení pohybových problémů Vašeho psa, semináře orientované na přivolání za každé situace, agility semináře s trenéry z celé České republiky a další. 

Aktuální nabídku seminářů sledujte v aktualitách. Nácvik sportovních obran probíhá pod vedením zkušeného figuranta. Obrany jsou hrou na lov, kde kořist je kus hadru či rukáv. U nás na cvičišti přistupujeme k obranám pozitivní metodou, nikoliv fyzickým nátlakem a korekcemi. Dbáme na sebekontrolné chování psa a nevystavujeme jej přebytečnému stresu. Obrany probíhají dle vypsaných termínů.